Lenka & Honza

Co o nás napsat. Asi se určitě sluší odpověď na otázky „Kdo jsme a proč jsme se rozhodli pustit do tvoření?“.

Tak tedy. Jsme manželé Lenka a Honza. Postupem času se nám zachtělo změnit prostředí, ve kterém jsme bydleli. Z města jsme se přestěhovali na venkov nedaleko Kutné Hory, kde je jak naše rodinná firma na výrobu laminátu, tak i náš domov.

Kdo má dům, jistě dá za pravdu, že se člověk nezastaví. A nás ten kolotoč nějak naplňuje. Neskutečně nás baví tvořit, zdobit, kutit a vylepšovat zahradu, dům a koneckonců i sebe. A to doslova z čehokoliv. Rádi se učíme novým věcem a naší velkou inspirací je sám život a naše dvě úžasné dcery. Takže odpověď na otázku „Proč tvoříme?“ je jednoduchá. Baví nás to.

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že máme jiný záběr zájmů, opak je pravdou. Skvěle se doplňujeme. Krášlení domácnosti a tvorbě originálních dekorací vládne Lenka se svým nápaditým citem pro detail. Kdežto Honza je pán nářadí a náročnějších úkolů.

A čemu že se to tedy přesně věnujeme?

Lenka

Během mých pracovních a časem i mateřských povinností jsem měla vždy někde ten svůj koutek. A když jsem potřebovala chvíli pro sebe, bylo to právě vyrábění  šperků, hlavně z korálků a polymeru, co mě opět přivedlo do pohody.

A tato vášeň mi zůstala. Dokonce se ještě víc prohloubila a rozrostla o další aktivity, které mi přináší radost. S rodinu jsme se přestěhovali  na venkov do domu s velkou zahradou, což si samo o sobě vyžaduje každodenní péči. Ale také mě tohle neustále se měnící se prostředí obrovsky inspiruje. Baví mě to. Baví mě se starat o dům, zahradu a samozřejmě naše děti. 

Nová životní etapa mě přivedla k dalšímu kreativnímu tvoření. Vždyť je tolik materiálů a ještě více věcí, které si můžete z těch materiálů sami vytvořit a mít tak ten svůj vlastní originál. Od šperků, oblečení, květináčů, zrcadel nebo třeba sváteční výzdoby.

Honza

Práce rukama a budování rodinné firmy na výrobu sklolaminátových výrobků je to, co mě živí ale i naplňuje společně se starostí o mou rodinu a žene mě ku předu.

Debaty o chodu baráku, použitých materiálech či nedostatky na zahradě, které si říkají o vylepšení, jsou moje. Během mnoha let ve firmě jsem získal velký přehled i určitou jistotu ve výrobě ze sklolaminátu, ale dřevo, plast a jiné materiály mi také přicházejí pod ruce.

Vytvářím květináče, nádoby, bazény, klouzačky, dekorace na zahradu, ale třeba i střechy a unikátní výrobky na zakázku. Stačí se se mnou spojit a velmi rád najdu cestu, jak představy uskutečnit.

Naše vize

V našem projektu Deko-Lami Vám chceme ukázat snoubení  tvořivosti, elegance a praktičnosti. Že jemné detaily ženy a síla muže můžou fungovat dohromady. Často tak totiž vzniká originální výrobek, který Vás příjemně překvapí.